Medicine Tablets Pills Pharmacy

Vegany netrápí jen nedostatek vitamínu B12

Veganský jídelníček lze poskládat tak, aby ve většině směrů vyhovoval požadavkům na zdravou stravu. Jen s jedním elementem si poradit neumí – vitamínem B12, vyskytujícím se pouze v živočišné stravě.

Je proto nutné vsadit na vhodné doplňky stravy, které ho dokáží v potřebném množství dodat. Ovšem bylo by chybou zapomínat i na jiné látky, kterých míváme jako středoevropané často nedostatek. Řeč je zejména o Omega-3 mastných kyselinách.

Proč jsou omega-3 mastné kyseliny důležité

Podporují zdraví našeho mozku, zraku i srdce. Najdeme je však zejména v plodech moře, jichž máme v naší stravě zpravidla nedostatek. Ovšem přírodní produkty pro vegany samozřejmě výtažky z ryb obsahovat nemohou.

Nechcete-li spoléhat na syntetické vitamíny a minerály, lze tyto prvky doplnit například konzumací lněných semínek. Stačí je podrtit a poté přidat do jogurtu nebo jiné vhodné potraviny. Minimem by měla být jedna kávová lžička denně.

Krása a zdraví nejen pro vegany

V lékárně se pak můžete poohlédnout po Omega 3 ve veganské variantě. Obsahuje výtažky z mořských řas a jeho složení je zcela nezávadné. Skvěle doplňuje poměrně širokou řadu produktů, vhodných právě pro vyznavače tohoto specifického stylu od české značky Naturvita. OMEGA 3 VEGAN tak lze kombinovat třeba s oblíbeným BIOSILEM plus, vhodným pro krásné nehty a vlasy nebo třeba  přípravkem SPIRULINA + CHLORELLA, obohaceným o cenné prebiotikum. A nechybí ani již zmiňovaný VITAMÍN B12 (pro normální energetický metabolismus a snížení míry únavy a vyčerpání) či ŽELEZO plus (s účinnými látkami, starajícími se o snížení míry únavy, stresu a vyčerpání).

Řiďte se doporučeným dávkováním, které se obvykle pohybuje v množství 1-2 kapsle denně. Jedním nákupem tak získáte zásobu potřebných látek na 2-3 měsíce. Stačí si jen vybrat a zařadit je do svého každodenní programu (neslouží jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu). Výhodně pak všechny produkty nakoupíte na Gigalékárna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *